Recenze: MSR Hubba Hubba Bikepack 2

9. května 2024

Recenze: MSR Hubba Hubba Bikepack 2

Pro ty, kdo zbožňují život pod širým nebem a nebojí se vykročit za hranice známého, je stan mnohem víc než jen kus vybavení. Je to věrný společník, který nás provází do neznáma, otevírající dveře k novým dobrodružstvím a nepoznaným zážitkům.

Miluju spaní pod širákem, a to ať je obloha posetá milionem hvězd, anebo mrzne, jak praští. I v dešti vždycky vydržím až do doby, kdy mi déšť stéká po obličeji. To ale neznamená, že nenosím stan s sebou. Ba naopak stan mi dává pocit volnosti, že se můžu vydat bez limitů kamkoliv, a že mně poskytne bezpečné útočiště v případě nepřízně počasí. O to větší nároky na stan kladu. Stan pro mě musí být lehký, aby mě nelimitoval v pohybu, ale zároveň odolný vůči nepříznivému počasí. Což jsou dva parametry, které si trochu protiřečí, ale je to problém, se kterými si stan Hubba Hubba Bikepack 2 od MSR hravě poradil.

Stan jsem testovala v Ománu. Jeden by si řekl, na co v Ománu stan, ale stan byl nedocenitelným společníkem, jak na pláži, kde stačilo postavit vnitřní část, která chránila před škorpióny a dávala pocit soukromí. Na chladné poušti stan perfektně chránil před chladem a všudypřítomným pískem. A v horském sedlu při výstupu na Jebel Shams (3009 m) zas chránil před silným větrem a mrazem. Stan je myšlen jako třísezonní, ale skvěle se mi osvědčil i v zimních českých horách.

Stan MSR Hubba Hubba Bikepack 2 je technologickým skvostem pro všechny outdoorové nadšence. Nová řada stanů Hubba Hubba Bikepack je navíc vytvořená pro ty, kteří žijí dobrodružstvím na dvou kolech. Novinka vychází z oceňovaného modelu stanu Hubba Hubba a posouvá jej o stupeň výš s funkcemi potřebnými pro cyklistiku, což ale neznamená, že si na své nepřijdou i hikeři.

1. Vhodný pro cyklisty a pěší turisty

Jedním z hlavních technických hledisek stanu je jeho optimalizace pro cyklisty. Bikepack verze stanu má speciální voděodolný obal s komponenty na kolo, který umožňuje snadné připevnění stanu na rámy kol, což usnadňuje přepravu a minimalizuje zátěž pro cyklisty. Komponenty lze sundat v případě, že potřebujete stan odlehčit a hodit do batohu na záda.

2. Skvělá nízká váha a skladnost

Impozantně nízká váha 1,5 kg činí tento stan výrazně lehčím než konkurenční produkty, což usnadňuje přenášení a minimalizuje celkovou hmotnost výbavy. Já si hodně pochvaluji zkrácené hliníkové pruty, které činí stan kompaktnější a lépe sbalitelný do batohu, případně na kolo. Skvěle se mi svým objemem a tvarem po sbalení osvědčil jako polštář.

3. Vyspělý materiál

MSR Hubba Hubba Bikepack 2 využívá odolného a lehkého materiálu, který zajišťuje dlouhou životnost stanu a zároveň minimalizuje celkovou váhu. Vstupní vchod StayDry™ s vestavěným dešťovým okapem a větracím otvorem pro dodatečné odvětrání. Povrchová úprava tkaniny DuraShield™ a podlepené švy udrží nepříznivé počasí venku, kam patří.

4. Rychlá a jednoduchá montáž

Díky intuitivnímu designu a barevně označeným částem lze stan MSR Hubba Hubba Bikepack 2 sestavit během několika minut. Systém prutů navíc ukotvuje stan ve všech rozích a činí ho tak samo stojný bez nutnosti ukotvení do země.

5. Prostorný interiér a systém ventilace

Stan díky svému obdélníkovému tvaru nabízí prostorný interiér pro dva lidi, a to včetně dostatečného prostoru pro úschovu věcí. Dva vchody usnadňují přístup a umožňují efektivní organizaci prostoru.

Systém ventilace zajišťuje optimální proudění vzduchu, což udržuje příjemné klima uvnitř stanu i za teplejších podmínek.

5. Vychytávky

A to nejlepší na konec. MSR Hubba Hubba Bikepack 2 přichází s několika inteligentními vychytávkami, které zvyšují komfort a praktičnost během outdoorových dobrodružství. Jedná se o síťované kapsičky, které jsou po stranách a na vrchu stanu. Vnější a vnitřní šňůry na sušení věcí zase usnadňují sušení propoceného nebo deštěm zmáčeného vybavení. Pro ty, kdo si chtějí užít hvězdnou oblohu, je stan vybaven sítí s možností pozorování hvězd, která lze otevřít a tím vytvořit romantickou atmosféru nebo sledování noční oblohy přímo z pohodlí stanu.

Slabé stránky

Kdybych měla zmínit slabé stránky stanu, tak to bude vyšší cenová kategorie. Cena sice odpovídá kvalitě, ale může od pořízení odrazovat. Dále pak váha 1,5 kg je na stan této kvality špičková, ovšem zapřisáhlí ultralightři by našli v této kategorii i lehčí, byť ne tak odolné stany a přístřešky.

Tento inovativní stan kombinuje vynikající konstrukci s prvotřídními technologickými vlastnostmi, které poskytují optimální pohodlí a bezpečnost na cestách.


Pokud se chcete dozvědět více o tom, kdo je Pavlína Adam, navštivte naše ambasadorské stránky zde.
Foto a text @pavlina_adam / leden 2024

MSR Hubba Hubba Bikepack 2  

Třísezónní stan pro 2 osoby s maximálním výkonem a komfortem při jízdě na kole        

Kód zboží: 13707  |  EAN: 040818137079             

Nová řada stanů Hubba Hubba Bikepack vytvořená pro ty, kteří žijí dobrodružstvím na dvou kolech. Novinka vychází z oceňovaného modelu stanu Hubba Hubba a posouvá jej o stupeň výš s funkcemi potřebnými při cyklistiku.

Vnitřní část: 

Skutečná obdélníková podlážka (bez zúžení nohou) je dostatečně velká pro veškerou vaši výbavu a bez mála 1 metr prostoru nad hlavou vám umožní pohodlně se posadit. Tělo stanu je směsí síťoviny a pevné tkaniny, která zajišťuje proudění vzduchu, soukromí a ochranu před povětrnostními vlivy. Vstup stanu je vybaven zipy, které se snadno ovládají jednou rukou. Zapínají se na jeden bod, takže vždy víte, kde dveře otevřít, a to i ve tmě.

Technicky prostorné kapsy v rozích jsou opatřeny otvory pro kabely k nabíjení a velké kapsy na výbavu nad hlavou jsou ideální pro uložení rukavic, slunečních brýlí a dalších snadno dosažitelných předmětů. Vnitřní šňůra a vnější šňůra (volitelná) na prádlo poskytují dostatek prostoru pro zavěšení vlhkého vybavení.

Vnější část:

Symetrická konstrukce stanu umožňuje postavit stan opravdu během chvilky, což se hodí zejména při nečekaných deštích. Odolné lehké hliníkové pruty mají rozměry, které se při sbalení perfektně vejdou na řídítka a dají se snadno rozložit. Kratší délku tyčí ocení i vodáci, kteří mohou stan snadněji umístit do úložného prostoru lodi. Voděodolný povlak DuraShield™ a podlepené švy udržují stan stabilní a suchý, takže můžete pohodlně vyjet i za nepříznivého počasí. Extra velká předsíňka pro uložení veškerého cyklistického vybavení, které nechcete mít uvnitř. Vstup do stanu je vybaven dešťovým okapem StayDry™, který zabraňuje stékání vody a větrací otvor maximalizuje proudění vzduchu. 

Brašna na řídítka: 

Prakticky navržená brašna na řídítka se hodí na každé kolo, ať už má plochá nebo kulatá řídítka. Přiložené volitelné distanční prvky drží brašnu dál od řídítek, takže nezabírá cenné místo pro jiné předměty. Brašna má také reflexní prvky pro lepší viditelnost na silnici a poutka pro přivázání dalšího vybavení. Díky malým rozměrům se také snadno vejde do brašen, rámové brašny nebo batohu.

 • Nízká hmotnost: Minimální hmotnost je 1,4 kg
 • Obal na řídítka: Aerodynamický voděodolný vak s podlepenými švy je navržen pro bezproblémové uchycení na plochá nebo kulatá řídítka
 • Adaptér na uchycení: Odnímatelné podložky poskytnou dostatečný prostor mezi stanem a řídítky pro uchycení dalšího příslušenství, stabilní uchycení pomocí stahovacích popruhů a gumy ke krku vidlice
 • Kratší hliníkové pruty: Odolné lehké hliníkové pruty navržené s kratšími segmenty, tak aby se snadno vešly do malých prostor
 • Praktické sušení: Vnější a vnitřní šňůry na sušení věcí usnadňují sušení propoceného nebo deštěm zmáčeného vybavení, objemné úložné kapsy
 • Vynikající sbalitelnost: Minimální objem sbaleného stanu se snadno vejde do malých prostor v brašně nebo batohu
 • Prostorný interiér: Nadprůměrná světlá výška a velká předsíň, obdélníkový půdorys pro odpočinek a pohodlné protažení
 • Voděodolnost: Povrchová úprava tkaniny DuraShield™ a podlepené švy udrží nepříznivé počasí venku, kam patří
 • Ochrana proti dešti: Jeden prostorný vstupní vchod StayDry™ s vestavěným dešťovým okapem a větracím otvorem pro dodatečné odvětrání
 • Praktické prostorné kapsy: Jsou opatřeny otvory pro kabely k nabíjení
 • Odolné detaily: Vyztužené záplaty, prošití v bodech pro zavěšení, ukotvení prutů pro větší pevnost
 • Součástí balení je: vnitřní stan, tropiko, stanové pruty, kolíky, nosné šňůry, obal, šňůry na prádlo, návod k sestavení

Kompatibilní s MSR Universal Footprint (kód 13010), ultralehká podklážka ke stanu, prodává se samostatně. Podlážka ke stanu MSR zajistí podlahu stanu čistou, suchou a lépe chráněnou před opotřebením, prodloužíte tím celkovou životnost stanu.                                                           

Parametry                                                                                                                                                           

Název Popis
Barva Zelená
Rozměry v zabaleném stavu 36 x 17 x 11 cm 
Počet osob
Počet vchodů
Půdorys vnitřního stanu 0,76 x 2,16 m 
Materiál tropika 20D Ripstop Nylon 1200mm Durashield Polyurethane a silicone, FR Free 
Materiál vnitřního stanu 10D Polyester Micromesh/20D ripstop Nylon s CO DWR 
Materiál podlážky 20D Ripstop Nylon 1200mm DuraShield Polyuretan s CO DWR 
Vnitřní výška 97 cm
Počet prutů 2 ks DAC NSL 8,5mm 
Samonosná konstrukce Ano 
Počet předsíní
Vodní sloupec tropíka 1200 mm
Vodní sloupec podlážky 1200 mm
Plocha ložnice 1.67 m2
Plocha předsíně 0.82 m2
Hmotnost 1.38 kg
Minimální hmotnost 0.93 kg
Počet kolíků 8 ks

                                       

MSR Hubba Hubba Bikepack 1            

Třísezónní stan pro 1 osobu s maximálním výkonem a komfortem při jízdě na kole        

Kód zboží: 13706  |  EAN: 040818137062   

                            

← Zpět na seznam článků