Proč WINDBURNER? Je prostě 4x rychlejší!

4. července 2023

Proč WINDBURNER? Je prostě 4x rychlejší!

Při výběru vařiče je důležité zvážit různé faktory, jako je typ outdoorové aktivity, prostředí, ve kterém bude vařič používán, počet osob, které se mají stravovat, a další specifické požadavky. WindBurner je název produktové řady od firmy MSR (Mountain Safety Research) a zahrnuje systém vařiče na plyn a jeho příslušenství.

Plynové vařiče jsou populární volbou pro vaření v přírodě a během kempování,  kde je důležité minimalizovat váhu a objem vybavení.

Nabízejí rychlé a efektivní vaření s využitím stlačeného plynu. S vysokým výkonem a okamžitým zahřátím plamene můžete rychle ohřát vodu nebo připravit jídlo. Obecně jsou  snadno ovladatelné a jednoduché na použití. Obvykle mají jednoduchý zapalovací mechanismus a regulovatelný plamen, což umožňuje přesné vaření a kontrolu teploty. Nemusíte se starat o sbírání dřeva nebo hledání paliva pro snadnou přípravu jídla.

Uživatelé preferují jejích přenositelnost, jsou lehké, kompaktní a snadno se sbalí. Plynové vařiče nevytvářejí popel nebo saze jako otevřený oheň, proto je jejich použití a údržba snadná. Stačí vyčistit hrnec a případně provést jednoduché čištění vařiče. Zárověň splňují bezpečnostní standardy. Disponují vestavěnou ochranou proti převrácení, která zabraňuje úniku plynu, a často mají i vestavěné zapalování. 

Proč WINDBURNER?

Lehký a výkonný systém vařiče a nádoby pro cestovatele a minimalisty

4x rychlejší vaření než konkurenční vařiče ve větrných a chladnějších podmínkách (5,4 m/s / 4,5 C)

  • Efektivita větru: WindBurner je navržen tak, aby byl odolný proti větru. Jeho speciální konstrukce zabraňuje neefektivnímu proudění vzduchu a minimalizuje ztráty tepla způsobené větrem. To znamená, že vaření je rychlejší a účinnější, zejména za nepříznivých povětrnostních podmínek.

  • Vysoká účinnost: WindBurner je navržen tak, aby měl vysokou účinnost spalování. Jeho integrovaný systém hořáku a hrnce zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla a minimalizuje ztráty tepla. To vede k rychlejšímu vaření a úsporám paliva.

  • Kompatibilita: WindBurner je kompatibilní s různými velikostmi hrnců a příslušenstvím. To umožňuje využívat ho pro různé účely, jako je vaření, ohřev vody nebo příprava jídla na dlouhých túrách.

>>>  WindBurner leták v pdf ke stažení

RECENZE TRAVELIGHT.CZ – Expedice Švédsko
„My hlavně ale potřebovali něco, co vydrží extrémní podmínky, silný vítr a hlavně to bude tavit sníh rychlostí světla. A tak nám přistál jednoho krásného dne v krabici MSR WindBurner Personal Stove System. Objem jeden litr byl možná trochu málo pro dvě osoby, ale rychlost s jakou dokázal ze sněhu udělat kvalitní doušky teplé vody, byla neuvěřitelná. I když celý systém působí robustně, je perfektně sbalitelný a s tím, co dokáže, není ani váha 470 g nijak závratná.“

Situace: Účinnost vařiče ve větrných podmínkách

Řešení: Inovace MSR-Primární spalování vzduchu

Klasické spalování vyžaduje pro svůj výkon kyslík (sekundární vzduch) kolem a nad plamenem, stejně jako zespodu (primární vzduch). WindBurner využívá 100 % primární spalování vzduchu, nasává veškerý potřebný vzduch zespodu. Vařič nehoří plamenem, technologicky upravená pěna vydává sálavé teplo, které prostřednictvím integrovaného tepelného výměníku přechází do nádoby. Výhodou systému je nulová ztráta tepla a vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám bez nutnosti použití jakéhokoli závětří. Pro maximální účinnost je vařič dokonale spojený s nádobou, což také podporuje rychlost vaření a nižší spotřebu paliva.


Situace: Nadměrné požadavky na palivo/vysoká hmotnost vybavení 

Řešení: Inovace MSR-Vysoká účinnost nádobí

Efektivnosti systémů vařičů MSR by nebylo dosaženo bez nádobí, které je navrženo tak, aby bylo dosaženo maxima při jeho používání. Uzavřený větruodolný design a vnitřní regulátor tlaku spolu vytvářejí prostředí pro snadné spalování plynu a omezují vliv větru. V kombinaci s tepelným výměníkem dochází k maximálnímu přenosu tepla kolem hrnce na delší dobu a účelnému působení na větší plochu. Nádobí je vyrobeno z nejlepších materiálů a ve více variantách, a proto si můžete svou sadu vyladit podle priorit jakékoli cesty, kde oceníte kompaktnost a nízkou hmotnost.

Situace: Konzistentní výkon vařiče

Řešení: Inovace MSR-Vařič s regulací tlaku

Použití vařičů na plynové kartuše je snadnější a jejich provoz je také čistější než vařičů na kapalná paliva. Jelikož se palivo samovolně mění v plyn za atmosférického tlaku, není potřeba žádného tlakování, stačí povolit ventil, škrtnout a můžete vařit.

V kartuši je při výrobě určité množství plynu. Jeho objem je konstantní, ale mění se tlak. Pokles tlaku v kartuši mohou ovlivnit vysoké anebo naopak nízké okolní teploty, větší spotřeba množství plynu v kartuši nebo její dlouhodobé nepoužívání. Optimalizace výkonu kartuše je dosaženo pomocí regulátoru tlaku na vařiči, díky jemu je zajištěn konzistentní výkon vařiče i při nízkých teplotách a je minimalizováno plýtvání paliva.

RECENZE TOMÁŠ PETREČEK - horolezec a extrémní sportovec

„Variče MSR jsou kvalitní, jednoduché a ani v batohu nezabírají mnoho místa. Jsem jeden z těch, který řeší každý gram, a proto mým častým parťákem je právě MSR Windburner. Neuvaříte na něm svíčkovou s knedlíkem, to říkám na rovinu. Ale bude vám vždy nápomocen při rychlém ohřevu vody – ať už na čaj, kávu nebo k přípravě jednoduchý jídel, často těch s instantním základem.Osobně jej používám při lezení v Tatrách, Alpách, ale i na expedicích, kde mu ani výška sedm tisíc metrů nedělá velké problémy.

Jeho velkou předností je, že nehoří plamenem a tak v silném větru nehrozí, že se vám plamen sfoukne. Speciální křemíková pěna nasákne plynem a po zapálení začne vydávat sálavé teplo. Tepelný výměník, který je integrovaný do nádoby, je bajonetovým zámkem pevně spojený s vařičem a nedochází k žádným tepelným ztrátám ani v silném větru.“

Jeden systém pro všechny aktivity

Vytvořte si svou sadu WindBurner podle priorit jakékoli cesty od sólo cestovatelů po skupinové hostiny:

← Zpět na seznam článků